ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА СТРИЖАВСЬКОГО ДНЗ "КАЗКА"
Платформа розвитку дошкільнят "Я та безпека"
Вінницька академія неперервної освіти
Громадська організація "Ла Страда - Україна"
Електронна бібліотека НАПН України
Міністерство освіти і науки України
Національна академія педагогічних наук
Психологічна служба системи освіти Вінницької області
Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи
Інститут Модернізації змісту освіти
Під час дії військового стану
Для батьків та дітей
1. Курка, яка несе всяку всячину
4. Вірте у любов, вірте у Різдво
5. Гидке каченя
Як боротися з булінгом - поради для дітей
Як зупинити булінг - поради для батьків
Сексуальне насильство
Відеолекція для фахівців "Сексуальне насильство над дітьми- форми та ознаки"
Урок для батьків № 1- Про сексуальне насильство над дітьми
Урок для батьків № 2- Як дітям визначити та захистити особисті кордони
Урок для батьків № 3- Як дітям берегти та захищати своє тіло
Урок для батьків № 4- Як дітям відрізнити та захистити себе від «поганих» секретів
Урок для батьків № 5- Як дітям застосувати та захистити своє «Ні!»
Урок для батьків № 6- Як дітям діяти та кому довіряти, щоб себе захистити
Інклюзивна освіта в сучасній українській школі: адаптація дітей та вчителів
Здатність особистості адаптуватися до соціального середовища є однією із запорук її успішного входження в колектив, а як наслідок – внутрішнього комфорту, адже завданням освіти на сучасному етапі є формування такої особистості, яка буде впевнено почуватися у будь-якому колективі, вірити у власні можливості, знаходити спільну мову з різними людьми.
Медіація (англ. mediation – посередництво) – вид альтернативного врегулювання спорів, метод вирішення конфліктів із залученням посередника (медіатора).
Конструктивне вирішення конфлікту стає можливим завдяки техніці медіації. У дослівному перекладі «медіація» означає «посередництво», що в понятті конфліктології розуміється як посередництво в суперечках неупереджених третіх осіб, які визнають права і обов’язки обох сторін. Медіатори як неупереджені нейтральні до конфлікту сторони допомагають конфліктуючим сторонам знайти взаємоприйнятне вирішення їхніх проблем. Завдання медіаторів полягає не в тому, щоб винести рішення третейського суду або надати вирок. Швидше від самих сторін конфлікту залежить вироблення рішення, що оптимально відповідає їхнім інтересам. У результаті медіації сторони повинні прийти до вигідного для них обох рішення, тобто повинні «виграти» все.
Отже, розглянемо повне визначення процесу медіації, яке полягає в тому, що під цією діяльністю розуміється добровільний і конфіденційний процес, в якому нейтральна третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємоприйнятний варіант вирішення ситуації, що склалася. Особливою рисою медіації є те, що сторони спільно беруть на себе відповідальність за прийняття рішення та його виконання.
Медіатор – спеціально підготовлений посередник у вирішенні конфліктів, який однаково підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйнятне рішення. Медіатор несе відповідальність за процес, а не за рішення.
Так що ж позитивного в конфлікті дає медіатор і процес медіації? Суть процесу полягає в тому, що медіатор забезпечує захищений простір для обговорення проблеми, допомагає створити і супроводжує відкрите, довірливе, безпечне і неагресивне взаємовідношення сторін, при дотриманні певних правил і обов’язків сторонами, що призводить до встановлення співпраці і глибшого
розуміння опонентів один одного. При цьому медіатори вислуховують проблеми всіх учасників, дають їм висловити свої почуття і допомагають з’ясувати справжні інтереси конфліктуючих сторін. Завдяки цьому противники дізнаються про справжні проблеми, почуття, думки і інтереси обох опонентів, що призводить до розвитку уваги і більш глибокого розуміння внутрішнього світу іншої людини, створюючи атмосферу довіри і допомагаючи спільній роботі над вирішенням складної ситуації. Метою медіації є знаходження взаємовигідного рішення та підписання угоди, яку підписують і виконують усі сторони конфлікту.
Медіація базується на певних принципах, які служать чинниками, що забезпечують безпечне та відкрите середовище для взаємодії і співпраці сторін, які в підсумку впливають на ефективне підведення підсумків і підписання взаємної угоди.
Принципи медіації:
– добровільність;
– конфіденційність;
Процес медіації складається з певних етапів, під час яких застосовуються спеціальні техніки і методи для прояснення ситуації і стану опонентів.
Етапи медіації:
– Етап 1 – Підготовчий.
– Етап 2 – Індивідуальні зустрічі.
– Етап 3 – Зустріч сторін. Медіативна бесіда.
– Етап 4 – Фаза реалізації.